• #
  • #
Категорії

Названий кращий велосипедист світу 2010 року

За підсумками Світового рейтингу Міжнародного Союзу Велосипедистів (ICU) іспанський гонщик російської команди «Катюша» Хоакін Родрігес завоював звання кращого велосипедиста світу 2010 року.

Сама команда «Катюша» в Світовому командному рейтингу фінішувала на 5-му місці.

По суті справи, відбулася лише констатація того факту, що Хоакін Родрігес виграв Світовий індивідуальний рейтинг в цьому сезоні. Гонщик «Катюші» очолив рейтинг відразу ж після закінчення «Вуельти» в Іспанії ( «VUELTA A ESPANA 2010»), де він виграв етап і зайняв 4-е місце в загальному заліку. Єдина залишилася в Світовому календарі гонка Джиро ді Ломбардія вже ніяк не могла змінити ситуацію: перевага Родрігеса над усіма іншими було занадто вагомим. Таким чином, набравши 551 очко, капітан російської «Катюші» вперше завоював звання кращого велосипедиста світу за підсумками 2010 року. Друге місце в Світовому рейтингу дісталося Альберто Контадора з Астани, а третім став бельгійський гонщик «команди Silence Lotto» Філіп Жільберт з Лотто.

Що стосується «Катюші», то в остаточному командному рейтингу російський проект посів підсумкове п'яте місце, набравши рівно 900 очок. У порівнянні з минулим роком, «Катюша» зробила крок на цілих п'ять позицій вперед, продемонструвавши тим самим потужний ріст і прогрес. Високе місце в Світовому командному рейтингу дозволить «Катюші» в наступному сезоні забезпечити собі участь у всіх найпрестижніших велоперегонах світу.

Переможницею підсумкового рейтингу стала данська команда «Саксобанк». Друге місце у італійської «Ліквігас», а третє у казахстанської Астани.